אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  משכנתא הפוכה

  משכנתא הפוכה הינה הלוואה לבני גיל 60+ שנועדה לאפשר להם לקבל סכומי כסף נזילים כנגד שעבוד של נכס שבבעלותם וההלוואה ניתנת לכל מטרה.

   

   

  מדוע יש צורך במשכנתא הפוכה?

  יוקר המחיה מכה בכל השכבות ובכל הגילאים ואף אחד לא חסין מפניו. לרוב, הכנסותיהם של אנשים בגיל השלישי יורדים, מה שגורם לאיכות החיים שלהם ולרדת. זה לא סוד שהרבה זוגות צעירים לא מצליחים להתפתח מבחינה כלכלית ומקבלים סיוע כלכלי מההורים שלהם. המצב נהיה קשה יותר כאשר הילדים הופכים להורים בעצמם, מה שהופך את המחייה לקשה עוד יותר. הורים עוזרים לילדיהם בתשלומי הגנים, השכירות, רכישת הרהיטים ואפילו בחשבונות השוטפים. ללא העזרה הזו מצד ההורים הילדים עלולים לקרוס.

  ** משכנתא הפוכה נותנת מענה להרבה מקרים שנפרט במאמרים אחרים בהרחבה.

  היתרונות למשכנתא הפוכה

  חייב להגיד שמשכנתא הפוכה היא אומנם משכנתא יקרה ביחס להלוואות אחרות בשוק אך נותנת מענה למגוון רחב של אוכלוסייה בישראל שזקוקים לכסף נזיל.

  • זו משכנתא כמו כל משכנתא אחרת, שניתנת כנגד שיעבוד נכס שקיים בבעלות הלווים. הבית מהווה בטוחה לעסקה עבור הגוף המממן בתור דרגה ראשונה ויחידה. חשוב לזכור! בעלי ההלוואה נשארים הבעלים של הדירה לכל החיים.
  • כאשר מדובר על בטוחה המיועדת למשכנתא הפוכה, השווי שלה צריך להיות יותר מ- 1 מיליון ₪ עם רישום תקין בלשכת רישום מקרקעין (טאבו)/ חברה משכנת/ מנהל מקרקעי ישראל.
  • המשכנתא ההפוכה מיועדת לבני הדור השלישי (60+ ובמקרים מסוימים מגיל 55), זוגות או בודדים שיש בבעלותם נכס והיא לא מוגבלת בזמן, להבדיל משכנתא רגילה עד 30 שנים.
  • במשכנתא הפוכה אין צורך בביטוח חיים (רק מבנה).
  • במשכנתא הפוכה לא עושים בדיקת יכולת הכנסה כמו במשכנתא רגילה. הכסף שמקבלים נכנס לחשבון הבנק של הלווים והם יכולים לבחור אם לא לשלם בכלל, לשלם רק את הריבית או לשלם את הקרן והריבית ביחד. הפירעון על המשכנתא יהיה לאחר לכתו של אחרון הלווים לעולמם כאשר הבנק פונה לילדים ומבקש למכור את הדירה או למחזר את המשכנתא למשכנתא רגילה.

  החסרונות למשכנתא הפוכה

  החיסרון העיקרי ואולי היחיד בתהליך לקיחת המשכנתא ההפוכה הוא צבירת הריביות על הקרן והריבית במהלך השנים מה שיגרום לחוב שלקחנו לגדול ועלול להשפיע על איכות החיים של היורשים בעת מימוש הנכס אם לא משלמים כלל לאורך חיי ההלוואה. היורשים יאלצו למכור את הבית או למחזר את המשכנתא למשכנתא רגילה וזה יעמיס עליהם יותר.

  איפה ניתן להשיג משכנתא הפוכה?

  כרגע ניתן להשיג משכנתא הפוכה בחברות ביטוח כמו כלל, הראל, איילון והפניקס.

  בחברות חוץ בנקאיות כמו איי.בי.איי קוואליטי.

  לבנק מזרחי טפחות יש מוצר המקביל למשכנתא הפוכה בשם משכנתא פנסיונית שנרחיב במאמר אחר.

  לסיכום

  כפי שהסברתי לכם, זה נשמע אומנם ממש מפתה ונוח אך ניתן לחסוך הרבה בבניית תהליך מותאם לצרכים שלכם בעזרת היועצים המומחים של מ.א משכנתאות לייעוץ ללקיחת משכנתא.

   

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   סוגי משכנתאות נוספים

   משכנתא לדירה ראשונה

   משכנתא דירה ראשונה רכישת הדירה הראשונה היא תמיד תהליך הכולל חששות רבים. הזוג שלעיתים עדיין צעיר בגילו צריך להתמודד עם נושאים שישפיעו מאוד על המשך החיים שלו, כמו בחירת...

   הלוואת משכנתא

   הלוואת משכנתא - למה צריך? משכנתא היא הכלי הכמעט יחיד שבאמצעותו ניתן להגיע כיום לדירה. מחירי הדירות בישראל שכל העת לא מפסיקים לעלות גורמים לכך שכמה שלא נחסוך לא...

   משכנתא לאיחוד הלוואות

   בזמן האחרון המון אנשים פונים אלי בקשר למשכנתא לאיחוד הלוואות וסגירת חובות אבל עצרתם לרגע לשאול האם זה תהליך שאתם בכלל צריכים? במה כרוך כל התהליך? והשאלה הכי...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט