אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  עמלות פירעון מוקדם

   

  לקחתם משכנתא לפני כמה שנים ועכשיו יש לכם כסף לסגור אותה? התנאים היום יותר טובים מאשר כשלקחתם את המשכנתא שלכם ואתם רוצים לבצע מחזור משכנתא חיצוני? אז רק שתדעו שיש עמלות פירעון מוקדם ("קנס") כאשר מבצעים תהליך שכזה. יש מספר עמלות פירעון מוקדם שכדי שתדעו עליהם לפני תחילת תהליך של מחזור משכנתא.

  פירוט עמלות פירעון מוקדם

  1. עמלה תפעולית – עלות בסך 60 ₪

  זו עמלה שנקבעה בידי המפקח (בנק ישראל) והיא מתעדכנת מעת לעת.

  1. עמלת אי הודעה מוקדמת – עמלה בסך 0.1% מהסכום הנפרע (קרן + הפרשי הצמדה/ שער חליפין + ריבית, שנצברו עד יום הפירעון מוקדם)

  הידעתם? אפשר להימנע מעמלה זו! אם תמסרו לבנק הודעה מוקדמת בכתב של לפחות 10 ימים טרם ביצוע הפירעון ובתנאי שתשלום הפירעון יתבצע בתום 10 ימים ועד 45 ימים ממועד מתן ההודעה.

  הערה חשובה: אם לא יבוצע הפירעון בגבולות הזמן שציינתי למעלה, אי אפשר יהיה להגיש הודעה מוקדמת נוספת במשך 6 חודשים.

  1. עמלת היוון בגין הפרשי ריבית – במילים פשוטות, אם מחירי הריבית הממוצעת בשוק גבוהים יותר היום לעומת כשלקחתם את המשכנתא אז תשלמו את ההפרש בריביות לסכום ההלוואה שנותר.

  שמעו קטע: אם הריביות היום נמוכות יותר לעומת ביום שלקחתם את המשכנתא אז נוצר הפרש לטובת הלווה. שזה אומר, שהסכום יתקזז עם העמלות האחרות עד שיבוטלו לחלוטין.

  במסלולים משתנים (לדוגמא כל 2.5, 5,  7 וכו'), העמלה תחושב עד סוף לאותה תקופה כלומר, עד מועד שינוי הריבית. ואם הפירעון מתבצע במועד שינוי הריבית אז לא תיגבה עמלה.

  מסכום עמלת ההיוון הזו יש הנחה נוספת לפי וותק המשכנתא ותלוי אם זו הלוואה לזכאים או ללא זכאים.

  1. עמלת הפסד מדד (במסלולים צמודי מדד) – החישוב די פשוט… הסכום שפורעים בהלוואות הצמודות למדד כפול מחצית השיעור הממוצע של השינוי ב- 12 המדדים האחרונים.

  דוגמא להמחשה: אתם מבקשים לפרוע מסלול צמוד מדד בסכום של 250,000 ₪. הריבית ב- 12 החודשים האחרונים, נכון לחודש מרץ, הוא 3.5%. אז החישוב היה ככה:

  250,000 * 3.5 / 12 * 0.5 = 36,458 ₪

  הידעתם שוב? אם אתם פורעים את המשכנתא במחצית השנייה של החודש, ז"א מה- 16 ועד ל-31 לחודש, אתם פטורים מעמלה זו.

  1. עמלת הפרשי שער – עמלה שנגבית על מסלולים שצמודים למט"ח ומחושבת לפי ההפרש בין שער המט"ח ביום ביצוע הפירעון המוקדם לבין שער המט"ח שיהיה שני ימי עסקים לאחר מכן.

  ושוב, ניתן להתחמק מעמלה זו בתנאי הודעה מוקדמת של יומיים לפחות.

   

  מי יכול לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא?

  כל מי שיש לו הלוואת משכנתא סוג יכול לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא – כל מה שצריך זה להנפיק דו"ח יתרה לסילוק משכנתא מהאתר או בטלפון עם הבנקאי.

  חשוב לתכנן היטב את מהלך הפירעון המוקדם של המשכנתא על מנת לא לשלם כסף מיותר לבנקים.

  אנחנו בחברת מ.א משכנתאות מכירים את כל העמלות ו"הקנסות" הבנקאיות ונוכל לחסוך לכם יותר כסף רק בזכות הידע והניסיון שלנו.

  אתם עומדים לפני רכישה של נכס?

  זקוקים למשכנתא?

  צרו קשר עכשיו: 052-2858717 או השאירו פרטים למטה ומיד יחזרו אליכם ותקבלו את המשכנתא עם הריביות הכי נמוכות בשוק

   

  *** רק לגולשי האתר, קבוצה הכי מובילה בישראל שכל בעלי התפקידים בתחום המשכנתאות נמצאים שם. אם יש לכם שאלות לעו"ד, שמאי, יזם נדל"ן, יועץ משכנתאות או אפילו בנקאים אז תעלו את השאלה ויענו לכם בהקדם (המשכין – הכל קשור למשכנתא)

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   מגבלות בנק ישראל

   מהן המגבלות על המשכנתא? בנק ישראל מגביל את הבנקים ואת הלווים במספר אפיקים בתהליך לקיחת המשכנתא שיעור מימון (LTV - ניתן לקרוא לעומק כאן): ברכישת דירה ראשונה (ויחידה) – עד...

   מסלולי משכנתא

   הלוואת משכנתא היא לקיחה של מספר הלוואות בו זמנית לצורך רכישת נכס. כל הלוואה נקראת מסלול שיש לה הקריטריונים שלה וההגבלות שלה, כפי שקבעו בבנק ישראל. כאשר יש...

   החזר משכנתא

   מזל טוב... התחתנתם ואתם עובדים במקום עבודה קבוע (ישיר מדי, אני יודע) הצלחתם לחסוך למרות כל הקשיים והאינפלציה הגוברת (מי לא מכיר את התחושה שגוזלים אותנו?) וכעת אתם רוצים לקנות...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט