אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  מסלול זכאות במשכנתא

  האם כדאי לקחת מסלול זכאות במשכנתא?

  בתהליך רכישת נכס, שלב לקיחת המשכנתא לדירה בצורה נכונה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, שמעבר לבניית תמהיל וריביות, הטבה מסוימת זו יכולה לחסוך לזכאים הספציפיים עוד כסף. ההטבה הזו היא מסלול זכאות במשכנתא מטעם משרד השיכון והבינוי.

   

  מסלול זכאות במשכנתא

  איך מקבלים מסלול זכאות במשכנתא?

  מסלול זכאות במשכנתא ניתנת לזכאים לתעודה מטעם משרד השיכון והבינוי. תעודת הזכאות מפרטת את רמת הסיוע ואת התנאים והמגבלות שנקבעו עפ"י מספר פרמטרים כמו: מספר אחים, מספר ילדים, שנות נישואין, שנות שירות צבאי ועוד. נתונים אלה משוכללים ומתורגמים לנקודות ואלה לסכום כסף.

  ** התנאי הכי חשוב בקבלת הזכאות במשכנתא היא להיות חסרי דירה כהגדרתה במשרד השיכון והבינוי (יש הבדלים בין חסר דיור בנושאי משכנתא לבין חסר דיור בתוכנית מחיר למשתכן).

  לדוגמא:

  זוג נשוי שנה אחת, בלי ילדים כלל, מספר האחים יחד הוא 6 וביצעו שירות צבאי מלא זכאים ל- 86,760 ₪ במסלול זכאות במשכנתא.

  לעומת זאת, אותו זוג עם ילד זכאים ל- 99,840 ₪ במסלול זכאות במשכנתא.

  מחשבון הכי מדויק לבדיקת זכאות – לחצו כאן

  כיצד קובעים את ריבית הזכאות?

  הריבית נקבעת לפי ממוצע הריביות שמפרסם בנק ישראל מידי חודש על משכנתאות צמודות למדד (מושפע מהאינפלציה) פחות 0.5% אך לא יותר מ- 3%. ניתן לקחת את מסלול הזכאות עד 30 שנים עם אפשרות לקיצור תקופות ל- 25, 20, 15 או 10 שנים.

  מהם היתרונות במסלול הזכאות?

  ישנם מספר יתרונות במסלול הזכאות:

  • ריבית זולה יחסית – כאמור, 0.5% מתחת לממוצע אך לא יותר מ- 3%.
  • ניתן לפרוע בכל עת ללא עמלות פירעון מוקדם.
  • במקרים מסוימים ניתן להגדיל את שיעורי המימון מעל מגבלות בנק ישראל מכספי הבנק.
  • תעריף השמאות נמוך יותר משמאות דרך הבנק בלבד.
  • במידה ומתקשים בהחזרי המשכנתא יש סיוע של משרד השיכון והבינוי.

  כדי או לא? – סיכום

  איך אנחנו יכולים לקבוע אם מסלול הזכאות משתלם יותר ממסלול צמוד מדד אחר? הכי קל זה לבקש במקום מסלול הזכאות, מסלול קבועה צמודה למדד ולראות מה הריביות שמקבלים ולהשוות לממוצע פחות חצי אחוז.

  בנוסף, תהליך קבלת תעודת זכאות הוא תהליך בירוקרטי ועלול לקחת זמן – כידוע, תוקף אישור עקרוני הוא 24 ימים ולכן עלולים להיות שינויי ריביות בשאר המסלולים אם לא עומדים בזמנים.

  ניתן לבדוק את זכאותכם ולהנפיק בקלות דרך בנק למשכנתאות ואלה יעבירו את הנתונים למשרד השיכון והבינוי. עלות הנפקת תעודת הזכאות היא 70 ₪.

  ** כאשר לוקחים מסלול זכאות לרוב הבנקים מעלים ריבית במסלולים אחרים בניגוד להוראות בנק ישראל.

   

  הדרך הקלה והבטוחה היא ליצור קשר עם מ.א משכנתאות – יועץ משכנתאות בכיר לתכנון נכון של המשכנתא שלכם או להשאיר פרטים (כאן) ויועץ משכנתאות בכיר יחזור אליכם.

   

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   יועץ משכנתאות

   "יועצי המשכנתאות מסייעים ללקוחות, שבוחרים בכך, בעת קבלת החלטה משמעותית בחייהם. היועצים גם תורמים להגברת התחרות בין הבנקים בעצם ההשוואה שהם מבצעים עבור הלקוחות של תנאי ההלוואה במספר...

   מחזור משכנתא

   תהליך מיחזור משכנתא המשכנתא היא כנראה ההוצאה המכבידה ביותר אצל מרבית בתי האב בישראל. מדובר על סכומי כסף גבוהים שיכולים להגיע במקרים מסוימים אפילו לעשרת אלפים שקלים, ולהכביד מאוד...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט