אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  מסורבי משכנתא

  מסורבי משכנתא בבנקים הם אנשים שפנו לבנקים למשכנתאות לבקשת הלוואת משכנתא כנגד שיעבוד נכס, ומסיבות שנדון בהם עכשיו, הבנק החליט לסרב להם לקבל משכנתא.

  משכנתא היא מוצר שהבנק מוכר לאנשים, כמובן, שבתנאי שתשעבדו את הנכס שלכם בתמורה. הלוואות המשכנתא מכניסות לבנקים רווחים עצומים ובגלל שיש נכס ממושכן, אז הסיכון יחסית קטן לגודל ההלוואה. אך נשאלת השאלה, מדוע אדם שבא לקחת הלוואת משכנתא בשעבוד נכס מקבל סירוב מהבנק? מה ניתן לעשות למרות זאת?

   

  אמאל'ה, אני מסורב משכנתא

  ניגשת לבנקאי לבד והוא ביקש ממך שתחתום לו על מסמכים ולאחר כמה ימים קיבלת תשובה שהבנק סירב לתת לכם משכנתא? אל תמשיך להגיש לבנקים אחרים! תנסו לברר למה קיבלתם סירוב מהבנק.

  כמובן שהבעיה היא שקובעת את משך הטיפול בתיק. היום ניתן לצפות בהיסטוריה הבנקאית של כל אדם ואדם, כך שאם עברתם הוצאה לפועל, פשיטות רגל, איזשהם הגבלות או משהו גדול מול הבנקים, שתדאו שהם ממש לא אוהבים את זה. במקרים כאלה תאלצו לחכות הרבה זמן כדי לבקש משכנתא מהבנק.

  אם אתם לא מצליחים לקבל תשובות לגבי הסירוב, מומלץ בחום לפנות למישהו שמכיר את התחום, יועץ משכנתאות שמומחה במסורבי משכנתא, כמו מ.א משכנתאות – יועץ משכנתאות בכיר, שימצא את סיבת הסירוב וידע לבנות תכנית מתאימה לקבלת משכנתא לדירה.

   

  סיבות לקבלת סירוב משכנתא מהבנק:

  • דירוג אשראי נמוך – כפי שאמרנו מקודם, כל המידע הפיננסי עלינו מתועד במערכות של בנק ישראל, כך שהבנקים יכולים להגיש בקשה ולצפות בנתונים שלכם. בקוב המקרים, הלקוח מדורג בציון או בצבע. ישנם מקרים מסוימים שהבנק יכול לאשר משכנתא למרות שהיה חזרות של צ'קים והוראות קבע.
  • בחינת התנהלות מול הבנקים – במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך עקב הוצאה לפועל, פשיטות רגל, הסדרים מול המערכות המשפטיות של הבנק ועוד.
  • גיל הלווים – לרוב, הבנקים נותנים הלוואות לדיור עד גיל 75. ז"א, שאם הלווה בן 60 אז הוא יקבל משכנתא ל- 15 שנים.
  • רמת הכנסה – בנק ישראל מגביל את הבנקים להתנות משכנתא ללווים שההכנסה הפנויה שלהם היא עד 40%. הבנקים מחמירים ומתנים עד 35% מרמת ההכנסה.
  • יחס החזר הלוואה – בהמשך לרמת ההכנסה של הלווים, יחס ההחזר לקבלת משכנתא יהיה בניקוי ההוצאות השוטפות של הלווים.
  • בעיות בנכס המשועבד – אלו הם מקרים בהם הנכס בעייתי מבחינה משפטית או רישומית. לדוגמה: חריגות בניה, רישום לא תקין בטאבו/ מנהל, עיקולים/ שעבודים על הנכס, הערות אזהרה ועוד.

   

  אז מה ניתן לעשות?

  בכל מצב של סירוב משכנתא מהבנק, אפשר לקבל משכנתא!

  איך, אתם שואלים? במידה והגשתם בקשה לבנק וסורבתם, אל תתייאשו ותנסו לברר מה הסיבה. במקרים מסוימים ניתן לאשר את הבקשה כאשר ממצים את כל דרכי הפעולה ומתקנים את ההגשה עם הסברים מתאימים, הוספת ערבים, בטחונות נקיים, לשנות סכום מימון מבוקש ועוד…

  אנו חיים בעידן שהכוח הוא לא רק אצל הבנקים. ישנם גופים חוץ בנקאיים (שנפרט עליהם במאמר נפרד) שמתחרים בתחום המשכנתאות. הבנקים כפופים לרגולציה של בנק ישראל ולעומת זאת הגופים החוץ בנקאיים כפופים לרשות שוק ההון. לכן, המגבלות של יחס ההחזר להלוואה ומגבלה על גובה המימון לא קיים בגופים אלה.

   

  פתרונות למסורבי משכנתא

  • משכנתא ללקוחות מוגבלים
  • משכנתא לפושטי רגל
  • משכנתא לתשלום הפטר
  • מסורבי משכנתא עם חזרות של צ'קים
  • מסורבי משכנתא ללא יכולת החזר לבנק
  • מסורבי משכנתא ללא הון עצמי מספיק

  חברת מ.א משכנתאות – יועץ משכנתאות בכיר יודעים שהחלום נמצא בהישג יד. תתנו לנו להניח את החלום בכף ידכם ולהגשים אותו. מיטב המומחים בכל נושא או שאלה הקשורה למשכנתא נמצאים במרחק של שיחה טלפונית. ניתן לחייג ולפנות אלינו ללא כל התחייבות מצידכם. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם.

   

   

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   מסלול זכאות במשכנתא

   האם כדאי לקחת מסלול זכאות במשכנתא? בתהליך רכישת נכס, שלב לקיחת המשכנתא לדירה בצורה נכונה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, שמעבר לבניית תמהיל וריביות, הטבה מסוימת זו יכולה...

   תמהיל משכנתא

   תמהיל משכנתא בנוי ממספר מסלולים: כל מסלול במשכנתא מתנהג שונה והריביות הנקובות בו יהיו שונות דרמטית. מסלול הפריים: מה לא נאמר על מסלול הפריים המהולל?! זה המסלול הכי כדאי! המסלול...

   ריבית

   החלטה מימונית (ריבית) נגזרת משלושה גורמים עיקריים: כסף – משמש להוצאה לפועל של התוכניות. זמן – מימון נע על ציר הזמן, הווה ⇐ עתיד. לרכיב הזמן יש משמעות...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט