אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  מדד המחירים לצרכן (אינפלציה)

  כולנו שמענו על מדד המחירים לצרכן המפורסם שכל כך משפיע על החיים של כולנו, אבל לא הרבה יודעים ממה הוא מורכב, מה גורם למדד לעלות (אינפלציה)/ לרדת (דפלציה), באיזה אופן המדד משפיע עלינו בתור נוטלי משכנתאות ובכלל – איך משפיע עלינו ביום יום. (צרו קשר למידע נוסף על הלוואה לכל מטרה משכנתא).

   

  מדד החירים לצרכן – הגדרה ("הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה"):

  במילים פשוטות – מדד המחירים לצרכן מודד את השינוי באחוזים בין המחירים של סל מצרכים ושירותים (כ-1,300 מוצרים ושירותים בכ-3,500 חנויות, עסקים ומשקי בית בכ-100 ישובים) קבוע בחודש הנוכחי לעומת החודש הקודם, וזה מייצג את השינוי באחוזים בעלות אותו הסל למשפחה בישראל באותה תקופה.

   

  למה נועד השימוש במדד המחירים לצרכן:

  המדד משמש בעיקר להצמדות שונות, לקביעת תוספת היוקר לתעריפי השכר ולניתוח מגמות המחירים במשק.

  כמו שאמרנו מקודם, הנתונים מתפרסמים ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (עבור החודש הקודם) בכל ה-15 לחודש.

  מי שדואג לאיזון שהמדד שלא ירד ולא יעלה בהגזמה הוא בנק ישראל בעזרת הריבית. היעד של בנק ישראל למדד המחירים לצרכן הוא 1%-3% בשנה.

   

  איך מדד המחירים לצרכן משפיע עלינו בחיי היום יום?

  כמו שאמרנו, מדד המחירים לצרכן (למי שמכיר "אינפלציה") אלה מחירי מוצרים ושירותים הניתנים לציבור ובנק ישראל שומר על היציבות של השוק בכך ששומר על המדד בטווח של 1%-3% בשנה.

  איך זה משפיע עלינו, שאלתם? פשוט מאוד,  קניתם מוצר מסוים היום? בעתיד הלא רחוק תשלמו על אותו מוצר יקר יותר!

  לכן חשוב מאוד למנף את הכסף שברשותכם על מנת שלא יאבד מערכו

   

  כיצד מדד המחירים לצרכן משפיע על המשכנתא שלנו?

  היעד של בנק ישראל לגבי המדד (אינפלציה) הוא בין 1% ל-3% בשנה. ז"א, שאם לקחתם מסלול שהוא צמוד מדד אז התוספת תיצמד לקרן עצמה (הסכום שאותו לקחתם). שזה אומר, שבנוסף לריבית שאנחנו חייבים לשלם לבנק אנחנו משלמים ריבית נוספת שמושפעת ממוצרים ושירותים בשוק- והיא מתווספת לקרן.

  נמחיש בדוגמא:

  אם לקחנו משכנתא של 400,000 ש"ח במסלול קבועה צמודה ל-15 שנים בריבית של 3% בשנה + מדד והתשלום החודשי הוא 2,762 ש"ח בלוח סילוקן שפיצר. לאחר יום המדד עלה ב1% אז…:

  • בחודש הראשון – נצמיד את הקרן למדד ב- 1%, כלומר החוב הוא לא יהיה 400,000 שח" אלא 404,000 ש"ח. בעקבות עליית הקרן ההחזר החודשי גם כן יעלה ל- 2,790 ש"ח (28 ש"ח יותר) נכפיל בריבית שבאותו החודש (3% לחלק ב 12 חודשים = 0.25%) ובסוף התקופה ישאר לנו 402,213 ש"ח לשלם
  • חודש שני – שוב נצמיד את הקרן למדד ב- 1%, כלומר החוב הוא לא יהיה 402,213 שח" אלא 406,235 ש"ח. בעקבות עליית הקרן ההחזר החודשי גם כן יעלה ל- 2,818 ש"ח (28 ש"ח יותר) נכפיל בריבית ובסוף התקופה ישאר לנו 407,250 ש"ח לשלם
  • וכן הלאה…

  ** חשוב להדגיש שמדד המחירים לצרכן ישאף להיות חיובי (אינפלציה). משום שהוא מושפע כל חודש, הוא יכול להיות גם שלילי לאותו חודש ואפילו בשנה (מצב שנקרא דפלציה).

   

  אתם בטח שואלים את עצמכם, למה לעזאזל שנצמיד את המשכנתא שלנו למדד המחירים לצרכן?

  אז התשובה היא, שעל ביטחון משלמים יקר!

  דוגמה להמחשה:

  לקחנו משכנתא של 500,000 ש"ח ל-20 שנים. קיבלנו מסלול של קל"צ בריבית של 4% ולעומת זאת קיבלנו מסלול של ק"צ בריבית 2%. איזה מסלול נבחר?

  אז התשובה היא, שזה תלוי מה הצפי למדד לאורך תקופת המסלול… אם המדד יראה שלאורך השנים המדד לא יעבור 2% (2%+2%=4%) אז נעדיף לקחת את הק"צ. לעומת זאת, אם הצפי למדד יראה שאכן יעלה מעל 2% אז נעדיף את הקל"צ.

   

  לסיכום:

  המדד, כפי שאמרנו, לא ניתן לחיזוי אבל ניתן לשער בכמה יעלה. הבנקים לא מציגים את התמונה המלאה כאשר אתם פונים אליהם ומבקשים מהם את המשכנתא. יועץ משכנתאות בכיר משתמש במערכות ובמחשבונים מתקדמים על מנת שיוכל להציג לכם, נוטלי המשכנתאות, את התמונה המלאה כולל הסיכונים של לקיחת מסלול צמוד מדד – לא הולכים לבנק בלי יועץ משכנתאות בכיר!

   

  אתם עומדים לפני רכישה של נכס?

  זקוקים למשכנתא?

  צרו קשר עכשיו: 052-2858717 או השאירו פרטים למטה ומיד יחזרו אליכם ותקבלו את המשכנתא עם הריביות הכי נמוכות בשוק

   

  *** רק לגולשי האתר, קבוצה הכי מובילה בישראל שכל בעלי התפקידים בתחום המשכנתאות נמצאים שם. אם יש לכם שאלות לעו"ד, שמאי, יזם נדל"ן, יועץ משכנתאות או אפילו בנקאים אז תעלו את השאלה ויענו לכם בהקדם (המשכין – הכל קשור למשכנתא)

   

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   אפקט העושר המדומה

   תופעת העושר המדומה כאשר פונים אלי לקוחות שמעוניינים במשכנתא אני מתחיל לשאול אותם שאלות ולבנות פרופיל של הלקוח. שמתי לב בזמן האחרון שאני נתקל הרבה בתופעה פסיכולוגית מהתחום הכלכלי אצל...

   מינוף כסף

   אז מזה מינוף ואיך עושים את זה? אנחנו שומעים את צמד המילים האלה בכל מקום – "מינוף" או "מינוף כסף" אבל אי פעם עצרתם לרגע וניסתם להבין איך זה...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט