אתם צעד אחד לפני החיסכון

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  Facebook Whatsapp instagram

  לוח סילוקין

  למה משמש לוח סילוקין?

  השימוש בלוח סילוקין כשמו כן הן, נועד למעקב אחר סילוק המשכנתא או ההלוואה. אם אנו רוצים לדעת כמה נשלם כל חודש וכמה על כל רכיב (קרן, ריבית, הצמדה וסה"כ), ניכנס ללוח סילוקין של המשכנתא/ ההלוואה ושם יופיע התשלום על כל רכיב המרכיב את ההחזר החודשי על המשכנתא. ניתן לבחור את לוח הסילוקין שעל פיו תשלמו את ההחזר החודשי.

  ** הערה חשובה מאוד: כאשר בוחרים לוח סילוקין, ההחזר החודשי המייצג משתנה בהתאם ולכן יש להתייעץ עם יועץ משכנתאות בכיר שיכוון אתכם ללוח סילוקין המתאים לכם.

  לוח סילוקין

  לוח סילוקין של משכנתא

  קיימים מספר לוחות סילוקין

  • לוח סילוקין שפיצר – סך הכל התשלום החודשי ע"ח הקרן והריבית קבוע לכל התשלומים. על כל חודש ישולם ריבית על הקרן העכשווית. לחודש הבא הקרן נמוכה יותר ולכן הריבית נמוכה יותר אך ההשלמה תהיה על חשבון הקרן (ההחזר החודשי קבוע). במידה ויש הצמדה על הקרן ההחזר החודשי לא יהיה קבוע וישתנה לאורך המשכנתא.

  לדוגמא: לקחתם הלוואה של 1.5 מליון ₪ במסלול קבועה לא צמודה בריבית של 5% לתקופה של 30 שנים בתשלום של 8,000 ₪ כל חודש. התשלום האחרון במשכנתא יהיה 8,000 ₪. לעומת זאת, אם ההלוואה הייתה במסלול קבועה צמודה שהמדד החזוי הוא 3.5% אז בחודש הראשון תשלמו 8,000 ₪ והתשלום האחרון יהיה כבר כ- 17,000 ₪.

  • לוח סילוקין קרן שווה – סך הכל התשלום החודשי ע"ח קרן וריבית הולך ופוחת. התשלום החודשי ע"ח הקרן הוא קבוע והתשלום ע"ח הריבית הולך ופוחת.
  • גרייס חלקי/מלא – שמו כן הוא, תקופת רחמים שבה משלמים רק את הריבית על הקרן ובסוף התקופה ממשיכים לשלם את הקרן הנותרה והריבית שהצטברה. בגריס מלא, לא משלמים כלום באותה תקופה ולאחר מכן משלמים קרן וריבית שהצטברה

  לדוגמה: הלוואה לבניית בית של 1.5 מיליון ₪ במסלול קל"צ בריבית של 5% לתקופה של 30 שנים – תשלום חודשי של 8,000 ₪. תקופת הגרייס היא ל-3  שנים (עד סיום הבנייה) – ישלמו לאורך ה-3 שנים 6,250 ₪ ולאחר מכן ישלמו 8,500 ₪ כל חודש עד סוף ההלוואה.

  • בוליט/בלון/גישור – הלוואה קצרת מועד שאמורה לעזור לנו לממן כסף שאמור לחזור אלינו בסוף התקופה. בבוליט תשולם הריבית בלבד לאורך התקופה ובסופה נחזיר את כל הכסף לבנק במכה אחת.

  לדוגמה: אתם רוצים לרכוש בית חדש ולמכור את הבית הנוכחי אך חסר לכם הון עצמי. במקרה כזה, לוקחים הלוואת גישור על הבית הנוכחי עד שמוכרים אותו. עם כספי המכירה סוגרים את ההלוואה ומחזירים את הכסף לבנק.

  ** היום לא ניתן לשעבד בית לטובת רכישת נכס אחר. יועץ משכנתאות בכיר מכיר את כל האפשרויות הקיימות לביצוע עסקאות של השלמת מימון לטובת רכישת נכס חדש/ נוסף.

   

  אתם עומדים לפני רכישה של נכס?

  זקוקים למשכנתא?

  צרו קשר עכשיו: 052-2858717 ותקבלו את המשכנתא עם הריביות הכי נמוכות בשוק

   

  *** רק לגולשי האתר, קבוצה הכי מובילה בישראל שכל בעלי התפקידים בתחום המשכנתאות נמצאים שם. אם יש לכם שאלות לעו"ד, שמאי, יזם נדל"ן, יועץ משכנתאות או אפילו בנקאים אז תעלו את השאלה ויענו לכם בהקדם (המשכין – הכל קשור למשכנתא)

  עוד לא השארתם פרטים?

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   מסלול זכאות במשכנתא

   האם כדאי לקחת מסלול זכאות במשכנתא? בתהליך רכישת נכס, שלב לקיחת המשכנתא לדירה בצורה נכונה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, שמעבר לבניית תמהיל וריביות, הטבה מסוימת זו יכולה...

   מסלולי משכנתא

   הלוואת משכנתא היא לקיחה של מספר הלוואות בו זמנית לצורך רכישת נכס. כל הלוואה נקראת מסלול שיש לה הקריטריונים שלה וההגבלות שלה, כפי שקבעו בבנק ישראל. כאשר יש...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט